Debata „Czy instytucje publiczne mogą kupować odpowiedzialnie?” – 3 października, godz. 11.30 w Warszawie

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie w partnerstwie z Koalicją Sprawiedliwego Handlu i Instytutem Spraw Publicznych zaprasza na debatę: „Czy instytucje publiczne mogą kupować odpowiedzialnie? – zrównoważone zamówienia publiczne w kontekście łańcucha dostaw oraz na przykładzie produkcji butów” Spotkanie odbędzie się 03.10.2015 w godzinach  11:30 – 14:00 w  Faktycznym Domu Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, w Warszawie.

Do rozmowy zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu, Parlamentu, Urzędu Zamówień Publicznych, eksperci oraz przedstawiciele organizacji społecznych. Wszyscy przybyli są zaproszeni do dzielenia się swoimi opiniami i do zadawania pytań. Organizatorom zależy na otwartym dialogu obywateli z zaproszonymi gośćmi.

Debatę poprowadzi Izabela Przybysz z Instytutu Spraw Publicznych.

W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, poruszona będzie kwestia tego, w jaki sposób wydawane są pieniądze publiczne oraz czy pod uwagę brane są kwestie poszanowania praw pracowników i dobro środowiska naturalnego. Celem jest również zainteresowanie uczestników spotkania kwestią świadomego kupowania i zwrócenie uwagi, na to, że indywidualne decyzje każdego konsumenta mają znaczenie i mogą wpływać na wprowadzanie zmian na poziomie samorządu, instytucji, parlamentu.

Zachęcamy do wcześniejszego zapisu, aby ułatwić przygotowania organizatorom.

Debata jest częścią „Święta odpowiedzialnego kupowania„.

Kontakt:

Joanna Szabuńko, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

joanna@ekonsument.pl, 510 90 77 33