Newsletter zrównoważonych zamówień publicznych: maj 2017

W najnowszym wydaniu naszego newslettera zapraszamy na dwa ważne dla zamawiających wydarzenia, które w najbliższym czasie odbędą się w Łodzi i Warszawie.

Informujemy również o kolejnych „żółtych kartkach”, wysyłanych przez nas wspólnie z NSZZ „Solidarność” oraz Federacją Przedsiębiorców Polskich.

Pokazujemy, w jaki sposób samorządy mogą swoimi decyzjami zakupowymi wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii, uniwersytety zaś zmniejszać jej zużycie i wspierać budowę gospodarki o obiegu zamkniętym.

23.5.2017

Szanowni Państwo,

Piskalski-miniKolejne wydanie naszego newslettera trafia na Państwa maile nieco wcześniej niż zwykle.

Dlaczego? Chcemy zwrócić Państwa uwagę na dwa ważne dla zamawiających wydarzenia, które odbędą się pod naszym patronatem. Pod koniec maja w Łodzi dyskutować będziemy na temat aspektów społecznych i pracowniczych zamówień publicznych, w drugiej połowie czerwca z kolei zbadamy w jaki sposób mogą one być innowacyjne i efektywne.

Zachęcamy do zapoznania się zarówno z informacjami dotyczącymi tych wydarzeń, jak i przygotowanych przez nas wywiadów z ich organizatorami. Zapradzamy i liczymy na Państwa obecność na obu konferencjach.

W majowym wydaniu newslettera znajdą również Państwo informacje o naszej bieżącej działalności – w szczególności o interwencjach podejmowanych w wypadku braku prospołecznych zapisów w badanych przez nas zamówieniach.

Nie zabrakło również miejsca na promowanie dobrych praktyk. W tym miesiącu skupiliśmy się na aspektach środowiskowych i ich praktycznym wdrażaniu przez uniwersytety oraz samorządy na świecie. Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją również dla Państwa.

Zapraszamy do lektury,

Grzegorz Piskalski, Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych

Reforma Prawa zamówień publicznych. Aspekty społeczne w zamówieniach publicznych

Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych objął patronatem międzynarodową konferencję, która odbędzie się 29 maja w Łodzi.

Czytaj więcej >>>

Polski Kongres Zamawiających. Innowacyjne i efektywne zamówienia publiczne

Zapraszamy również na objęty przez nas patronatem Kongres, który będzie miał miejsce 19 czerwca w Warszawie.

Czytaj więcej >>>

Recepta na zamówienia: Dobre praktyki i współpraca między instytucjami

O łódzkiej konferencji i wyzwaniach stojących przed zamawiającymi rozmawiamy organizatorką wydarzenia, dr Anną Górczyńską.

Czytaj więcej >>>

Efektywność nie wyklucza prospołecznych rozwiązań

W jaki sposób nowe technologie zmieniają rynek zamówień? Rozmawiamy o tym z organizatorem Polskiego Kongresu Zamawiających, Witoldem Jarzyńskim.

Czytaj więcej >>>

Problemy z minimalną stawką godzinową

Gwarancje minimalnej stawki godzinowej dla zatrudnionych przy realizacji zamówień publicznych nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w ich dokumentacji.

Czytaj więcej >>>

Kolejne interwencje w sprawie zamówień na usługi ochroniarskie

Wysyłane wraz z NSZZ „Solidarność” oraz Federacją Przedsiębiorców Polskich „żółte kartki” trafiły m.in. do Łodzi, Wrocławia, Zgierza i Warszawy.

Czytaj więcej >>>

Opole odpowiada na interwencję w sprawie usług ochrony

Reprezentanci Opola informują o zgłoszeniu sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy – tłumaczą się również z samego zamówienia i jego zapisów.

Czytaj więcej >>>

Rzeczpospolita o umowach o pracę i cenach ofertowych

Dziennik informuje o wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie zamówienia, w którym dodatkowo premiowane było zatrudnienie na umowę o pracę jeszcze przed składaniem ofert.

Czytaj więcej >>>

Zielone zamówienia – zielone uniwersytety

Duńska organizacja Sustainia przygotowała podręcznik dla uczelni wyższych, chcących zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Czytaj więcej >>>

Co trzeci holenderski samorząd kupuje energię ze źródeł odnawialnych

Na 302 przepytane władze lokalne 107 z nich stara się zapewnić jak największą rolę zielonej energii przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

Czytaj więcej >>>

Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych
ul. Grażyny 13
02-548 Warszawa
tel.: (22) 628 40 80
Jeżeli nie życzy sobie Pani/ Pan otrzymywać tego newslettera, bardzo prosimy o wysłanie emaila na adres mailing@centrumcsr.pl z tytułem „rezygnacja”.