Newsletter zrównoważonych zamówień publicznych: wrzesień 2017

W najnowszym wydaniu naszego newslettera informujemy o najbliższym Lokalnym Forum Dialogu, które już wkrótce odbędzie się w Rybniku. Zapowiadamy również kolejne dyskusje – w Lublinie i Słupsku.

Poza wydarzeniami własnymi polecamy również te objęte naszym patronatem, które odbędą się w październiku i w listopadzie w Warszawie oraz Krakowie, jak również „zamówieniowe” studia w Łodzi.

Jak zwykle prezentujemy rezultaty wysyłania „żółtych kartek” do instytucji publicznych, jak również kolejne przykłady dobrych praktyk z całego świata – w tym nominowanych do prestiżowej nagrody Procura+.

17.10.2017

Szanowni Państwo,

Piskalski-miniW ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad naszym wkładem do stołecznej polityki mieszkaniowej. Mamy nadzieję, że kolejne samorządy wpisywać będą kwestie zrównoważonych zamówień publicznych do swoich dokumentów strategicznych, kreślących kierunki lokalnego rozwoju.

Zamawiający coraz częściej poszukują wiedzy na temat tego, w jaki sposób zamawiać z korzyścią dla ludzi i środowiska. Swoją ofertę dydaktyczną dotyczącą zamówień publicznych zaprezentował Uniwersytet Łódzki. 27 października weźmiemy udział w dyskusji wokół ekonomii społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Fachową wiedzę dostarczamy również na naszych Lokalnych Forach Dialogu – najbliższe odbędzie się już 26 października w Rybniku. 7 listopada spotkają nas Państwo w Lublinie. W przyszłym miesiącu odbędzie się również dyskusja w Słupsku. O ich szczegółach napiszemy już wkrótce na naszej stronie internetowej, a także w kolejnym wydaniu naszego newslettera.

Jak zwykle wyszukiwaliśmy dla Państwa dobre praktyki z zakresu odpowiedzialnych społecznie i ekologicznie zamówień. Nie tylko my – już wkrótce poznamy bowiem zwycięzców europejskiego konkursu Procura+

Zapraszamy do lektury,

Grzegorz Piskalski, Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych


Komentarz Instytutu ZZP do warszawskiej „Polityki mieszkaniowej Mieszkania 2030″

Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych zabiega o wpisanie kryteriów GPP (Green Public Procurement) do planowanego w stolicy Warszawskiego Standardu Mieszkaniowego.

Czytaj więcej >>>


Lokalne Forum Dialogu na temat zamówień publicznych w Rybniku

26 października rozmawiać będziemy m.in. na temat perspektywy samorządowej na rolę podejmowanych przez siebie decyzji zakupowych oraz szansach na rozwój ekonomii społecznej.

Czytaj więcej >>>

Forum Ekonomii Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju

W jednym z paneli odbywającego się 27 października wydarzenia udział weźmie reprezentant Instytutu Zrównoważonych Zamówień Publicznych, Grzegorz Piskalski.

Czytaj więcej >>>

Studia podyplomowe z zamówień publicznych w Łodzi

Trwający dwa semestry kurs dostarczyć ma wiedzy z zakresu przygotowania oferty, realizacji zamówienia, jak również jego późniejszej kontroli.

Czytaj więcej >>>

Patronat Instytutu: XIII Ogólnopolska Konferencja Zamówień Publicznych

Gościem Honorowym będzie Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Joanna Sauter-Kunach, która zdradzi, w jaki sposób Ministerstwo Rozwoju przygotowuje się do opracowania nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych.

Czytaj więcej >>>

Patronat Instytutu: Jesienne konferencje magazynu „Zamawiający”

Przed nami wydarzenia w Warszawie i Krakowie.

Czytaj więcej >>>


Państwowa Inspekcja Pracy interweniuje po „żółtych kartkach”

Po naszej wspólnej akcji z NSZZ „Solidarność” oraz Federacją Przedsiębiorców Polskich PIP zdecydował się zbadać warunki płacy i pracy ochroniarzy w jednej z instytucji publicznych.

Czytaj więcej >>>

Kolejne informacje w sprawie „żółtych kartek”

W ostatnich miesiącach skupiamy się w nich na zapewnieniu, że wszyscy wykonawcy zamówień wypłacać będą wynagrodzenie w wysokości co najmniej minimalnej stawki godzinowej.

Czytaj więcej >>>


Znamy finalistów kolejnej edycji nagród Procura+

O nagrodę w 3 kategoriach – zrównoważonego zamówienia roku, innowacyjnego zamówienia roku oraz procedury zamówieniowej roku – walczy 7 dobrych praktyk z 5 krajów Unii Europejskiej.

Czytaj więcej >>>

Nowe możliwości dla spółdzielni socjalnych

Wśród planowanych zmian pojawił się przepis, dzięki któremu będą one mogły częściej brać udział w postępowaniach dotyczących zamówień publicznych

Czytaj więcej >>>

Oddolna inicjatywa na rzecz klauzul społecznych w Gorzowie

Dzięki apelowi lokalnego oddziału Partii Razem temat zamówień publicznych stał się tematem politycznym.

Czytaj więcej >>>

Deklaracja Baskijska a zrównoważone zamówienia publiczne

Prawie 500 samorządów z całej Europy podpisało się od zeszłego roku pod poparciem dla dokumentu, będącego mapą drogową budowy bardziej odpowiedzialnych społecznie i ekologicznie miast.

Czytaj więcej >>>

Zamawianie lokalnej żywności jako innowacja społeczna

W jednej ze swych nowych publikacji ITU zwraca uwagę na znaczenie decyzji o kupowaniu lokalnych produktów żywnościowych przez instytucje publiczne.

Czytaj więcej >>>

Gazeta Stołeczna: Jak OPS stosuje klauzule społeczne

„W toczących się właśnie postępowaniach na świadczenie usług opiekuńczych podopiecznym ośrodka urzędnicy wymagają, by zwycięska firma zatrudniła do tego zadania 66 osób, z czego tylko trzy na umowę o pracę”.

Czytaj więcej >>>

Biznes Alert: NCBR inwestuje w ekologiczne autobusy dla polskich miast

„W programie „Bezemisyjny transport publiczny” NCBR stosuje formułę partnerstwa innowacyjnego”.

Czytaj więcej >>>

Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych
ul. Grażyny 13
02-548 Warszawa
tel.: (22) 628 40 80
Jeżeli nie życzy sobie Pani/ Pan otrzymywać tego newslettera, bardzo prosimy o wysłanie emaila na adres instytut@instytutzzp.pl z tytułem „rezygnacja”.