Wyborcza.biz: Nawet rząd ignoruje ustawę. Przetargi publiczne wciąż z niską ceną. Żółta kartka dla ministerstw Rozwoju i Finansów

wyborcza-biznesInternetowy serwis ekonomiczny Gazety Wyborczej informuje o naszej interwencji, którą w Ministerstwie Rozwoju złożyliśmy wspólnie z NSZZ „Solidarność”.

Monitoring zrównoważonych zamówień publicznych w praktyce

Marta Czapnik rozmawia z wrocławską współpracowniczką Fundacji CentrumCSR.PL, Marią Niewiadomą, o monitorowaniu tamtejszych urzędów, dobrych i złych praktykach oraz postawie urzędników, zajmujących się zamówieniami w praktyce.

Okres błędów i wypaczeń? Komentarz Marty Czapnik

Blog Analiza ryzyka klauzul-02

Ile można czekać na wypłatę by sąd uznał, że to ważna sprawa? Jak długo jeszcze pracodawcy tłumaczyć się będą ze stosowania umów cywilnoprawnych tam, gdzie powinni zatrudniać na etat? Czy klauzule społeczne w zamówieniach publicznych mogą być odpowiedzią na tego rodzaju patologie?

Po raz kolejny klauzule społeczne i środowiskowe łączą się w zamówieniu Urzędu Miasta w Poznaniu!

W kwietniu 2015 r. informowaliśmy, że w zamówieniu na usługę sprzątania zewnętrznego i odśnieżania (nr zamówienia 54611 – 2015) poznański ratusz w kryteriach oceny ofert uwzględnił punkty za zatrudnianie pracowników na podstawie umowy o prace, jednocześnie zawierając też aspekt środowiskowy w przetargu.

Po raz kolejny Urząd Miasta w Poznaniu daje przykład innych instytucjom!

Plac Kolegiacki Poznań