Znamy finalistów kolejnej edycji nagród Procura+

P+17 października na gali w stolicy Estonii, Tallinnie, poznamy zwycięzców corocznej edycji konkursu na najlepsze zamówienia publiczne w Europie.

O nagrodę w 3 kategoriach – zrównoważonego zamówienia roku, innowacyjnego zamówienia roku oraz procedury zamówieniowej roku – walczy 7 dobrych praktyk z 5 krajów Unii Europejskiej.

Finaliści ogłoszeni zostali w zeszłym tygodniu.

Na wyróżnienie zasłużyły na tym etapie po dwa zamówienia z Finlandii i Holandii oraz po jednym z Austrii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

- W wypadku fińskiego Lahti zauważono praktyczne wykorzystanie idei gospodarki cyrkularnej poprzez ponowne używanie materiałów z budynków do budowy dróg.

- Samorząd fińskiego Hyvinkää poszczycic się może pierwszym, eko-certyfikowanym przedszkolem.

- Holenderskie ministerstwo obrony zwróciło na siebie uwagę zamówieniami promującymi tekstylia ze zrecyklizowanych materiałów.

- Holenderski Instytut Bezpieczeństwa dzięki „zielonemu” zamówieniu na odzież dla strażaków zredukował swój wpływ na środowisko.

- Wiedeń prowadzi bazę danych detergentów wolnych od szkodliwych substancji chemicznych.

- Agencja zdrowia publicznego w Walii doszła do tak dalece posuniętego promowania ponownego wykorzystywania produktów, że przy przeprowadzce do nowej siedziby jedynie 6% całego umeblowania stanowiły nowe produkty.

- Regionalna agencja budowlana z Turynu doceniona została za wysiłki na rzecz promowania efektywności energetycznej.

Więcej na temat wyróżnionych zamówień przeczytać można na stronie internetowej sieci Procura+.