Zrównoważone zamówienia publiczne w praktyce – publikacja dla instytucji realizujących zamówienia publiczne

Zrównoważone zamówienia w praktyce - okładkaZapraszamy do zapoznania się z publikacją „Zrównoważone zamówienia publiczne w praktyce. Modelowe klauzule społeczne i środowiskowe”. Jest ona skierowana do instytucji realizujących zamówienia publiczne, ale powinien przeczytać ją każdy kto zainteresowany jest problematyką zrównoważonego rozwoju.

Pokazujemy w niej czym są zrównoważone zamówienia publiczne, jakie korzyści można odnieść z ich stosowania i jak realizować je w praktyce. Zawiera też przykłady dobrych praktyk w zakresie stosowania klauzul społecznych i zielonych zamówień z Polski i Europy.

Jej ważnym elementem są modelowe klauzule społeczne i środowiskowe przygotowane do stosowania w procesie realizacji zamówień publicznych. Można je bezpośrednio stosować w dokumentach na poszczególnych etapach postępowania. Instytucje, które nigdy nie uwzględniały kwestii zrównoważonego rozwoju otrzymują doskonałe narzędzie aby zacząć je stosować, a te, które już to robiły, mogą znaleźć w naszej publikacji nowe, inspirujące pomysły.

Publikacja powstała w ramach projektu „Wzmocnienie monitoringu zrównoważonych zamówień publicznych w Polsce” realizowanego w programie Obywatele dla Demokracji, finansowanym z Funduszy EOG.

Zapraszamy do lektury!

Zrównoważone zamówienia publiczne w praktyce. Modelowe klauzule społeczne i środowiskowe – Fundacja CentrumCSR.PL